Складники

A child scientist looks at the molecular model
Our brands Icon

Що в середині?

Ми намагаємося відповідати на усі запитання про те, що входить до складу нашої продукції. Ця інформація завжди зрозуміла, достовірна та доступна. Якщо вам не вдається знайти те, що вас цікавить, на цій сторінці або на сайтах наших брендів – повідомте нас про це, щоб ми могли це виправити.

Інформація про технічний опис інгредієнтів, що входять до складу мийних засобів виробництва Procter&Gamble
The scientist tests the ingredients in the laboratory

Як ми обираємо складники?

Побутує думка, що натуральні складники безпечніші за штучні. Однак все не так однозначно. Натуральні компоненти, як і штучні, мають визначену безпечну кількість, в якій їх можна використовувати. До того ж, вони однаково працюють в продукті завдяки схожій молекулярній структурі.

Однак деякі споживачі надають перевагу саме натуральним складникам. Тому ми працюємо над тим, щоб якомога більше наших продуктів містили компоненти природного походження. Водночас нам все одно необхідно пересвідчитися в тому, що вони нешкідливі, і їх можна використовувати у продукції P&G. «Природний» не завжди означає «безпечний» – навіть вода й сонячне проміння безпечні лише до певної міри.

Ще один поширений аргумент на користь натуральних складників – більша екологічність за рахунок свого походження. Насправді, все залежить від використання тих чи інших компонентів, середовища та енергоспоживання в процесі їх створення, збирання чи виробництва. Зрештою, ми прагнемо використовувати найкращі складники для наших продуктів, щоб ви могли бути впевненими в їх якості та безпечності. Крім того, ми кожного разу слідкуємо за тим, щоб обирати для цього найбільш екологічні для планети рішення.

Складники, яких ми не використовуємо

 • Алкілфеноли та алкілфенол етоксилати
 • Бензоли
 • Бісфенол А (не в формулах*)
 • Важкі метали: миш'як, свинець, хром (VI) оксид, ртуть, кадмій, нікель
 • Мікрогранули
 • Оловоорганічні сполуки (TBT, DBT, MBT, DOT)
 • ПВХ (не в формулах*)
 • ПАВ (поліциклічні ароматичні вуглеводні)
 • ПХВ (поліхлоровані біфеніли)
 • Фталати** (включаючи ароматичні матеріали)
 • Триклозан
 • Триклокарбан**

Ми чітко дотримуємося усіх безпечних норм, проте будь-який з цих компонентів можна виявити у дуже незначній кількості у воді, навколишньому середовищі або в процесі виробництва через їхню природну присутність.
* Ми не використовуємо бісфенол А чи ПВХ у формулах наших продуктів. У дуже незначній кількості ми застосовуємо ці складники лише для виготовлення упаковки для деяких товарів, наприклад, герметичних аерозольних балонів або електричних приладів, де їхні унікальні властивості необхідні для безпеки. Як тільки з'являться будь-які альтернтиви вказаним складникам, ми будемо готові їх розглянути.
** Ми не використовуємо цих складників у нових продуктах та вилучаємо їх. Докладніше про терміни вилучення – вище, у розділі «Запитання про основні складники».

Основні складники

До того як наші продукти потрапляють на полиці магазинів, ми обов'язково переконуємося в їх безпечності. Проте нам відомо, що деякі складники викликають багато дискусій. Ось наша думка з цього приводу.

1,4-діоксан не є складником. Це швидше побічний продукт, який у незначній (залишковій) кількості утворюється в процесі виробництва різної продукції, зокрема засобів для чищення. Варто відзначити, кількість цієї речовини значно нижча в нашій продукції за безпечні показники. Наприклад, навіть якщо ви пратимете більше 1000 разів на день, частка 1,4-діоксану все одно не перевищить допустимих меж. Крім того, 1,4-діоксан погано всмоктується в шкіру та швидко виводиться з організму, майже як надлишок вітамінів під час дієти. Незважаючи на це, ми працюємо над зменшенням та/або виключенням його зі складу нашої продукції без шкоди для її властивостей.

Фосфати – це основні поживні речовини, що, зазвичай, зустрічаються в добривах, і які необхідні для росту рослин та підтримки здорової екосистеми. Окрім цього, вони природно присутні в навколишньому середовищі, а також в набагато меншій кількості потрапляють туди через використання засобів для чищення. Серія інноваційної продукції дає нам змогу виробляти багато засобів для чищення, що не містять фосфату, та які так само ефективно очищують. Саме тому, ми вже виключили фосфати зі складу понад 95% відповідних засобів. Працюємо над останніми 5%, і плануємо закінчити впродовж наступних кількох років. У поодиноких випадках, коли ми продовжуємо використовувати фосфати, ми дотримуємося всіх застосовних нормативних обмежень.

Ви, можливо, чули загальні запитання безпеки щодо фталатів. Існує кілька типів фталатів, і кожен із них особливий (дуже подібно до того, як є безпечні та небезпечні види грибів). Ми дотримуємося всіх заборон на фталати у всьому світі. Більше того, ми вилучили з формули продуктів єдиний фталат, який використовувався в наших ароматизаторах, хоча наглядові органи визначили, що він безпечний.

Триклозан і триклокарбан є антимікробними інгредієнтами, які сповільнюють або припиняють ріст бактерій і грибків плісняви. Ми вже вилучили триклозан із наших продуктів у всьому світі та маємо план припинення використання триклокабану в кількох випадках, що залишаються.

Мікрогранули – це тверді пластикові частки розміром 5 мм або менше, які використовують для пілінгу або очищення у засобах особистої гігієни.

Ми раніше додавали мікрогранули до деяких очищуючих засобів та зубної пасти, отримавши позитивні відгуки споживачів. Оскільки мікрогранули виготовляють із пластику, у деяких споживачів виникає запитання, чи не забруднюють вони океан та інші водні шляхи? Однак науковці встановили, що основна причина забруднення водних ресурсів – розпад інших видів пластику.

Ми вже вилучили мікрочастинки з формул усіх засобів P&G для обличчя й тіла та зубної пасти, тому сьогодні ми виробляємо продукти без мікрочастинок.

Консерванти (включаючи парабени та інші)

Консерванти допомагають запобігти поширенню бактерій або цвілі. Кожен продукт потребує своїх консервантів, які ефективніше працюють в тому чи іншому складі. У будь-якому випадку ви можете бути впевненими, що ми використовуємо ці компоненти у безпечній кількості, незалежно від того, де продається наша продукція.

Дитячі підгузки та жіноча гігієна Дитячі серветки Освіжувачі повітря Здоров'я та догляд за ротовою порожниною Прання та побутове прибирання Догляд за волоссям та особиста гігієна Продукти догляду за шкірою містять ці компоненти Дізнатися більше
Бензойна кислота contain contain contain contain contain Перейти на сайт
Бензиловий спирт contain contain Перейти на сайт
DMDM гідантоїн contain contain Перейти на сайт
Діазолідінилу сечовина (невелика кількість продуктів) contain Перейти на сайт
Імідазолідинилу сечовина (невелика кількість продуктів) contain Перейти на сайт
Кватерніум-15 (невелика кількість продуктів) contain Перейти на сайт
Мурашина кислота contain contain Перейти на сайт
Глютаральдегід contain contain Перейти на сайт
Йодопропініл бутилкарбамат contain contain Перейти на сайт
Ізотіазолінони: бензізотіазолінон contain contain Перейти на сайт
метилізотіазолінон contain contain Перейти на сайт
метилхлороізотіазолінон contain contain Перейти на сайт
Парабени: метил-, етил-, пропіл- та бутилпарабени contain contain contain Перейти на сайт
Феноксиетанол contain contain contain Перейти на сайт
Саліцилова кислота contain contain Перейти на сайт
Сорбінова кислота contain Перейти на сайт

Невеликій кількості продуктів потрібен інший консервант, не зазначений вище, в тому числі сорбат калію, хлорид бензалконію, дегідрооцтова кислота й диглюконат хлоргексидину. Вони вказані в списку інгредієнтів у відповідному продукті.

ВИКОРИСТОВУВАНІ КОНСЕРВАНТИ

Щоб отримати більш детальну інформацію про безпечність продукції, сертифікацію та стратегії, перейдіть до розділу Безпечність продукції й дотримання правових та етичних норм.